Umów się na wizytę już teraz! REZERWACJA ONLINE
Implanty – wbrew pozorom najmniej inwazyjną metodą uzupełnienia braku zębowego jest implant. Pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba połączone z wysoką estetyką sprawiają, że zainteresowanie implantami zębowymi systematycznie rośnie.
Komu zalecane są implanty zębowe?
Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym
wyglądem, zdrowiem jamy ustnej oraz poczuciem pewności. Implant jest najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Jako jedyne uzupełnienie protetyczne jest w stanie zahamować utratę kości, co jest typowym procesem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba. Implanty zębowe są jednocześnie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy ze względów zawodowych muszą zadbać o dobrą dykcję. Wiadomo, że tradycyjna proteza zaburza prawidłową artykulację, a dodatkowo w wielu osobach wzbudza podświadomy lęk przed wysunięciem. W przypadku implantów zębowych, taki problem nie istnieje. Ułatwia to i mówienie, i gryzienie, a jednocześnie zwalnia z konieczności stosowania specjalnych klejów do protez.
Kto powinien poszukać innych rozwiązań?
Choć implanty są jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej, nie każdy może z takiego rozwiązania skorzystać. Dla wielu osób barierą są względy finansowe. Choć wszczepienie implantu wiąże się z kosztami, to jest to inwestycja na lata. Ponadto sama część protetyczna wykonana na implancie nie jest wcale droższa niż ta wykonana tradycyjnie (różnicę w kosztach stanowi zatem samo wszczepienie „śruby”). Niektórzy, mimo możliwości finansowych, muszą zrezygnować z implantu zębowego i pozostać przy bardziej tradycyjnej metodzie – uzupełnieniu braku za pomocą mostu lub protezy.
Przeciwskazania do stosowania tej metody protetycznej.
Można wyodrębnić grupy osób, które nie mogą liczyć na to, że wszczepione implanty dentystyczne zostaną przyjęte przez ich organizmy. Są to osoby nadużywające alkoholu, narkotyków oraz tytoniu. To właśnie wśród tych ludzi obserwuje się wyraźne osłabienie organizmu, które doprowadza do tego, że tkanka kostna nie jest w stanie się zregenerować. Organizm traci swoją naturalną odporność. Problem z regeneracją tkanek mogą mieć również osoby po 65 roku życia, dlatego ludziom w starszym wieku wszczepia się implanty stomatologiczne po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Z kolei osoby poniżej 16 roku życia nie mogą skorzystać z odbudowy zębów na implantach dentystycznych, ponieważ ich tkanka kostna jeszcze rośnie i nie jest do końca uformowana.